Felnőtt tartalom!

Elmúltam 18 éves, belépek Még nem vagyok 18 éves
Ha felnőtt vagy, és szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot.

A belépéssel elfogadod a felnőtt tartalmakat közvetítő blogok megtekintési szabályait is.

A testük működését jól ismerő nők nagyon hamar megérzik, amikor teherbe esnek. A legtöbben azonban csak az első tünetekből vesszük észre. Az alábbi lista a leggyakoribb első jeleket ismerteti. Lehet, hogy mindegyiket megtapasztaljuk, lehet, hogy csak néhányat, de ritka esetben az is lehetséges, hogy egyet sem.

1. Fáradékonyság – Ha megkérdeznék, hogy vajon fáradtak vagyunk-e, akkor legszívesebben azt válaszolnánk: „Ááá, dehogy, – csak kimerültem!” A nagy mennyiségű progeszteron okozza azt az érzést, mintha épp egy maratoni futáson lennénk túl, pedig csak egy szimpla munkanapunk volt az irodában. A fáradékonyság, kimerültségérzés az egyik legkorábbi, ám bizonytalan jele a várandósságnak.

2. Érzékeny, duzzadt mellek – Az egyik legáltalánosabb tünet, hogy a mellek fájdalmasan reagálnak az érintésre. Ez hasonló, mint a menstruációt megelőző mellduzzadás, csak kicsit tovább tart és erősebb. Amint a szervezet hozzászokik a hormonszint változáshoz, az érzékenység, fájdalmasság megszűnik. Oka, hogy a mell elkezdi felkészülését arra, hogy néhány hónappal később a gyermek egyedüli táplálékforrása legyen.

3. Farkasétvágy - a lehető legváratlanabbul ránk törő éhségrohamok egyik lehetséges, ám nem biztos jelei a várandósságnak, ugyanis akár a vércukorszint leeséséből is adódhatnak. Ha más jelekkel együtt mutatkozik, akkor viszont jó utánaszámolni, hogy mikor is volt az utolsó menstruációnk.

4. Gyakori vizelési inger – A megtermékenyített petesejt méh-nyálkahártyájába való beágyazódásával fokozódik a Human Chorion Gonadotropin (HCG) hormon szintje. MIvel ez a hormon a kismedencében fokozott vérbőséget, szöveti telítődést okoz, a hólyagunk is érzékenyebbé válik a legkisebb nyomásváltozásra is.

5. A megtermékenyített petesejt beágyazódását követő vérzés és az alhasi görcsök – A megtermékenyítést követően kb. 8 nappal jelentkezhet egy könnyebb pecsételő vérzés, olykor gyenge alhasi görcsök kíséretében. A soron következő menstruáció időpontjában barnás színű folyás léphet fel, szintén a petesejt megtapadásának hatására.

6. A mellbimbó és a bimbóudvar sötét elszíneződése is lehet egy jel -  viszont önmagában ez sem elegendő. Hiszen hormonműködési zavar is állhat a háttérben, függetlenül a várandósságtól. Többnyire az első harmad után válik sötétebb színűvé a bimbó és bimbóudvar.

7. Szagérzékenység – az orr fokozott érzékenysége is hamar megjelenik. Sokszor a cigarettafüst legkisebb mennyisége is undort vált ki, de némely parfüm, étel-ital szaga szintén elviselhetetlenné válik.

8. A reggeli hányinger – Az első hetekben ritkán jelentkezik, alkalmanként egy-egy kiadós hányás a jellemzőbb. A beágyazódást követően többnyire émelygés, rossz közérzet léphet fel. Ez az állapot viszont nemcsak reggel, hanem a nap folyamán többször is fennállhat, vagy folyamatos is lehet. Persze vannak kivételek, akiknél egyáltalán nem fordul elő ez a kísérőjelenség. Az is gyakori velejárója az állapotnak, hogy az addig kedvenc ételek, italok, – akár még az illatuk is undort vált ki, avagy hányingert, hányást. Vannak, akik arról számolnak be, hogy állandóan fémes ízt éreznek a szájukban, ami rontja az étvágyukat is. Ugyanakkor nézzük a dolgok jó oldalát: ez az időszak segít, hogy a szervezetben lerakódott méreganyagok kiürüljönek, és megakadályozódik azok újbóli bevitele. A megtisztulás mind a baba kihordása, mind a szoptatása szempontjából jelentős.

9. Megemelkedett alaphőmérséklet – Ha rendszeresen megmérjük a testünk hőmérsékletét (rögtön ébredés után), megfigyelhetjük, hogy amennyiben ez 18  napon keresztül magasabb, mint az általános testhőnk, akkor nagy valószínűséggel várandósak vagyunk.

10. Kimaradó menstruáció - Ha az egyébként rendszeres menstruáció elmarad, szintén valószínűsíthető a várandósság. Ez egy biztos jele a megtermékenyülésnek, ha fogamzóképes korban vagyunk és normális a havi ciklusunk.

11. Végül, de nem utolsósorban a pozitív várandóssági teszt – Ha kimaradt a ciklusunk és a teszt pozitív, akkor biztosak lehetünk a közelgő gyermekáldásban. Nyugodtan kijelölhetjük a napot, hogy mikor is keressük fel a szülészorvosunkat, avagy a bábánkat.

Forrás: grilla.hu

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása